Assamese Translation Academy
You can not select more than 25 topics Topics must start with a letter or number, can include dashes ('-') and can be up to 35 characters long.

9.5 KiB

Assamese tA

STR unfoldingWord/SourceTextRequestForm#483

আনফ’লিৱৰড টচলযনএকি

িৱৰণ

আনফ’লিৱৰড টচলযনএকিচজ এখন মডৰ কিপ যিইবলৰ অনদৰ বিষয় এটলমল বিৱৰণ দি আৰ পৰ কৰিয়মখিিিিিলকয় গই বিসযয অনদৰ বিষয়পষটভ অনমতিৰদন কৰি। ই অনদকসকলক তকৰ নিজৰ ভষত বইবলৰ বিসযয অনদ কিদৰ কৰিব লইটৰ বিষয় তথয পৰদন কৰ

উনল’ড কৰ

যদি আপিযৱহৰৰ বচলযনএকিউনল’ড কৰিব বি, ত ইয়ক কিক কৰক: https://unfoldingword.bible/academy/. tA is also included in tS and tC.

িএ উননত কৰ

উননত কৰিবৰ ব পৰমৰশ দিবল অনৰহ কৰি সমসৰ তিযৱহৰ কৰক।

যদি আপিিই পৰমৰশ দি পৰিৱৰতনখিি কৰিব বি কৰিবৰ ব আপি অনইন এডিযৰ বযৱহৰ কৰিব প। এট এট অনদৰ নিশনবৰ ব [সৰকিত শ অ’ভৰফ] চওক(https://forum.ccbt.bible/t/protected-branch-workflow/76)।

ঠনি

িএবিক সৰণ মকআপ ফৰটত লি আছ আৰ সমপদ পৰ মৰকৰত ভলদৰগঠিত কৰ আছ। অধিক তথযৰ বিকটওক কি ইয়িত সশ দি আছ

এই ৰিপ’জিট’ৰত পৰতিখন মলৰ নিইৰটৰ আছ (উদহৰণসবৰ, পৰ কৰলখন [পৰ কৰ]ত (https://git.door43.org/unfoldingWord/en_ta/src/branch/master/checking) directory) আছ। পৰতি মডলৰ এই মল ডইৰটৰিকৰ ভিতৰত আছ। ইয়ৰতিৰ ভিতৰত এইকইটইল আছ:

  • 01.md - এইট মডলৰ মল বড
  • sub-title.md - এই ফইলটত মডলটিব লগ উততৰৰ পৰশনট
  • title.md - ইয়ৰ মডলটৰ শষকট

ৰতিলৰ ডইৰটৰত ৱইএৱমএল ফৰটৰ ফইলtoc.yamlইলটিসয়বসৰ তি এনকড কৰিবৰ ব আৰ config.yamlইলট মডলবিকৰ মজৰ নিভৰশলত এনকড কৰিবৰ বি

িএল অনদক

িএৰ অনদৰ দৰশন

িএ কিদৰ অনদ কৰিব লৰ দৰশনটিিবৰ ব অনযগৰহ কৰি চলযনএকিৰ অনৰবনধট টৱওক।

যদি আপি অনলইন অনদ কৰি, ত অনৰহ কৰি ড’ৰ43-কলগ/ইন_টিপ’জিটৰ ফৰক কৰক, তৰপচত ৱৰকফ অনকৰণ কৰক: িষয়বস অনলইন অনদ কৰক

িএ অনদ কৰিবৰ বিকৰিশন

  • ইল অথবইৰটৰৰ নম *সলনি নকৰিব *। কৱল ফইলবিকত থকিষয়বসৰ অনদ কৰক।
  • যদি আপি এত নতন মডল যগ নকৰ config.yamlআৰ toc.yamlইলকইত পৰিৱৰতন কৰৰ কৰয়জন নই। যি আপৰ অনদ কৰিষ হ’ল তি আপি toc.yamlইলত থক ‘শষক’ট আপডট কৰিব প, কিই ফইলকইতত অনয ক পৰিৱৰতন নকৰিব।
  • িএত দি ফটৰ 600পিলতকি বহল হ’ব নিব। আচল ফটযৱহৰ কৰিবৰ ব ফটৰ লিকবৰ ত এৰিিয়ক।
  • ইপৰলিকবি (ইণৰনতত অনয পৰবনধ অথব অনয পজৰ ব থকিকবিক) এইটৰম অনকৰণ কৰ: [পৰদৰশন কৰসট](http://www.example.com). আপিৰ বটৰ ভিতৰত থক “পৰদৰশন কৰসট”বৰ অনদ কৰিব পিৰ ভিতৰত থকব এডচবিক অনদ কৰিব নিব।

আপি অতিিত মডল যগ কৰিব প। টিএ কযকৰৰ পচত নতন মডলবিক দিবৰ ব, তলত দি অৱসইটণ কৰিব লিব:

  • আপি এটল ডইৰটৰিত এতইৰটৰিণ কৰিব লিব (অনদৰ ডইৰটৰৰ দৰ) যিত আপিিিব বিচৰ সৰ মডলটৰ নমট। উদহৰণসবৰ অনদৰ মলত “পৰ”ৰ ব এত নতন মডল বনৰ ব আপি "translate/testing/01.md"ত আপিইলট থ’ব লিব।
  • সঠিক মলৰ বইলটিসয়বসৰ তি , toc.yamlত থিব লিব।
  • toc.yamlইলটত থকগটৰ মযট আৰইৰটৰ (একসটযন ন) ডইৰটৰৰ নমটৰ লগত একই হ’ব লিব (এইট উদহৰণত ‘পৰ কৰ’)।
  • গটিিট হ’ব লিব, অন অনদৰ টিএ ৰিপ’জিটৰত বযৱহৰ নকৰ হ’ব লিব। এইট এটৰয়জনয়ত অনয টিএ মৱলবিকত মিল নথকিক বনব পি

অন পত

অন পতৰত তথযৰ ব অন পতওক।